ABBBartyściwystawywarsztatyo nasforumbibliotekakontaktenglish

Wystawą "Światło" Heiki Kiiski i Tomasza Andrzeja Rudkiewicza rozpoczęła działalność we Wrocławiu Galeria BB. Anita Bialic i Anita Szprych, zorganizowały w starych wnętrzach Jatek nowoczesną galerię sztuki użytkowej. Zaprojektowana przez krakowskiego architekta, Roberta Krupę, galeria będzie na pewno jednym z ciekawszych miejsc na kulturalnej mapie Wrocławia.

Galeria BB rozpoczęła swoją działalność w październiku 1997 roku na ul. Skałecznej 5 na krakowskim Kazimierzu. W 2002 roku galeria przeniosła się w okolice Rynku Głównego,
na ul. Garbarską 24, a od 8 grudnia 2004 roku działa także we Wrocławiu.

Otwarta przez Anitę Bialic i Anitę Szprych Galeria BB we Wrocławiu stworzy możliwość jeszcze lepszej prezentacji wrocławskich artystów w Krakowie. Jednocześnie umożliwi przedstawienie we Wrocławiu dokonań środowiska artystów krakowskich.

Powstała z inicjatywy Anity Bialic i Grażyny Brylewskiej, Galeria Przedmiotu BB zajęła się promocją i sprzedażą polskiej sztuki użytkowej, dekoracyjnej i designu. Właścicielki galerii, dziennikarka i artystka, zorganizowały "galerię przedmiotu" trochę z przekory wobec fascynacji krakowskiego środowiska grafiką i malarstwem. Zaprosiły do współpracy artystów tworzących obiekty - z gliny, szkła, papieru, tkaniny, wikliny, metalu... W zdecydowanej większości absolwentów wrocławskiej PWSSP i ASP. 
                                                                           grudzień 2004

Galeria BB działa pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu.

więcej o Galerii BB

project